Sernik z mlekiem w proszku
Tak pysznego i puszystego sernika dawno nie jadłam! Jest delikatny i kremowy, dosłownie rozpływa się w ustach. Nie ma z nim dużo roboty, jest dość łatwy w wykonaniu. Jestem przekonana, że go pokochacie. Smakuje obłędnie!
Sernik z mlekiem w proszku
Course: Boże Narodzenie, ciasto, sernik, słodkie, WielkanocSkładniki
- Spód :
ok. 22-25 herbatników typu „petitki”
- Masa serowa :
1 kg sera zmielonego trzykrotnie
6 dużych jajek
1 szklanka drobnego cukru
2 budynie waniliowe bez cukru
1 łyżeczka esencji waniliowej
1 ½ szklanki mleka
¾ szklanki oleju, np. rzepakowego
1 ½ szklanki mleka w proszku (w proszku, nie granulowane!)
- Dodatkowo :
cukier puder
Przygotowanie
- Składniki na sernik powinny być w temperaturze pokojowej, co oznacza, że należy je wyciągnąć z lodówki przynajmniej 3 godziny przed rozpoczęciem przygotowywania ciasta.
- W misce umieścić żółtka, dodać cukier i ubijać mikserem na wysokich obrotach przez około 6-7 minut aż masa będzie jasna i puszysta. Następnie na kilka razy dodawać twaróg cały czas miksując teraz już na wolnych obrotach. Wlać mleko i olej, zmiksować do połączenia składników. Wsypać mleko w proszku i ponownie zmiksować do połączenia. W drugiej misce ubić na sztywno białka. Dodać je do masy serowej i delikatnie wymieszać łyżką.
- Blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia (użyłam blaszki 29x23cm o wysokości 6 cm, sernik sporo urośnie, a potem równo opadnie dlatego ja wkładam jeszcze docięte na szerokość boków i nieco wyższe kawałki papieru do pieczenia, żeby na pewno nic się nie wylało). Ułożyć ściśle obok siebie herbatniki, w razie potrzeby dociąć boki. Na herbatniki wylać masę serową, wyrównać. Piec w temperaturze 180 stopni przez około 60-70 minut (sernik powinien ładnie się zarumienić, jeśli zacznie rumienić się za bardzo należy go przykryć folią aluminiową). Po upływie czasu pieczenia wyłączyć piekarnik, uchylić drzwiczki i zostawić w nim ciasto do wystudzenia. Następnie przełożyć na kilka godzin do lodówki. Przed podaniem posypać cukrem pudrem.
Może być z wiaderka, polecam poszukać takiego dobrej jakości :).
Czy może być ser z wiaderka?
:)) pozdrawiam! 🙂
Jest w przepisie informacja, że białka ubijamy na sztywno i dodajemy do masy na końcu.
Mam jeszcze pytanie o białka. Czy je jakoś wykorzystujemy w tym przepisie?
Przepis już uzupełniony, dzięki za spostrzegawczość! 🙂
a co z budyniem?