Pesto z rukoli
Pesto przygotowane na bazie rukoli i uprażonych ziaren słonecznika. Wyraziste w smaku, lekko ostre. Doskonale pasuje do makaronów oraz jako dodatek do grzanek i kanapek.
Pesto przygotowane na bazie rukoli i uprażonych ziaren słonecznika. Wyraziste w smaku, lekko ostre. Doskonale pasuje do makaronów oraz jako dodatek do grzanek i kanapek.
50 g rukoli
2 łyżki ziaren słonecznika
3 łyżki startego parmezanu
5 łyżek oliwy
1 mały ząbek czosnku
1 łyżka soku z cytryny
sól

Smaczne, delikatne danie. Duże, soczyste kawałki cytrynowego łososia z zielonym groszkiem i pysznym ryżem gotowanym w bulionie.

Przepis na pyszny obiad latem? Knedle z truskawkami! Ciasto jest bardzo proste w przygotowaniu : składa się z ziemniaków, mąki i jajka. Jeśli chcecie zaoszczędzić sobie czasu, ziemniaki można ugotować dzień wcześniej. Pamiętajcie, żeby od razu po ugotowaniu dokładnie rozgnieść je tłuczkiem. Do knedli najlepiej wybierać truskawki średniej wielkości. Knedle z truskawkami najlepiej smakują z…

Pyszna i pełna witamin surówka z selera i jabłka. Jest prosta i bardzo szybka w przygotowaniu. Lekko słodka przez dodatek jabłka. Wspaniały dodatek do obiadu o każdej porze roku!

Klasyczny sos pieczarkowy na bazie śmietanki kremówki, z dodatkiem cebuli, czosnku i natki pietruszki. Pyszny, kremowy sos, który pasuje prawie do wszystkiego! Świetnie smakuje z makaronem, kaszą, mięsem, wege kotletami czy plackami ziemniaczanymi.

Pieczone pałki z kurczaka to pomysł na obiad, który robi się sam! Przepis jest bardzo prosty : kawałki kurczaka marynujemy w papryce (używam papryki słodkiej i słodkiej wędzonej, nie rezygnujcie z tej drugiej, nadaje mięsu fantastyczny smak!), odstawiamy, a potem już tylko przekładamy do naczynia żaroodpornego i pieczemy. Kurczak jest soczysty i ma chrupiącą skórkę….

Paprykarz szczeciński to popularna w Polsce konserwa z pastą rybną na bazie wędzonej makreli, ryżu, cebuli i przecieru pomidorowego. Domowy paprykarz szczeciński to fantastyczny dodatek do kanapek. Dobrze smakuje zarówno na ciepło, zaraz po przygotowaniu, jak i po schłodzeniu.
ale pysznie zieloniutkie! kocham pesto jako dodatek do prawie wszystkiego 🙂
Jaki piękny, soczysty kolor. Pewnie wyszło pyszne 🙂